Máte na to žaludek? Tak se podívejte, proč kouřit elektronickou cigaretu.

Kdepak brčka: Větším problémem jsou pro oceány cigaretové nedopalky
Kuřáci ve stínu plastového strašáka
Přestože jednoznačně jde o problematický odpad, skutečný dopad plastových brček na životní prostředí je spíše malý. Podle nedávné studie agentury Better Alternatives Now (BAN), zabývající se životním prostředím, tvoří brčka (společně s jednorázovými „míchátky“) zhruba 7 % odpadu nalezených na plážích v Kalifornii. Igelitové tašky přitom na stejném místě tvoří 9 % odpadu a plastové uzávěry z PET lahví dokonce 17 %. Podle výzkumníků z Jambeck Research Group představují plastová brčka jen 0,03 % hmotnosti všeho odpadu v oceánech.
Poněkud ve stínu plastových brček se skrývá jiný odpad – cigaretové nedopalky. Podle zástupců neziskové organizace Ocean Conservancy, která se dlouhodobě zabývá životním prostředím, tvoří cigaretové nedopalky nejčastější lidmi vytvořený odpad v oceánu.
Každoročně je na Zemi vyrobeno asi 5,6 bilionu cigaret s filtrem. Většina z nich skončí jako nezpracovaný odpad v prostředí.Filtry nedopalků jsou přitom vyrobeny z acetátových celulózových vláken, které se v přírodě rozkládají déle než 10 let. Z původně dobře míněného vynálezu, který má chránit zdraví kuřáků, se tak stal nebezpečný odpad.
Autor článku: Mauricio Pavlík
V minulosti jsem vlastnil trafiku v Ostravě, kterou jsem úspěšně prodal. Více než 10 let vlastním e-shop ecigarko.cz a stále se zajímám o novinky ze světa vapingu, jednorázových e-cigaret apod. A jelikož jsem chtěl prozkoumat i jinou platformu (shoptet), tak jsem založil v roce 2022 nový projekt jednorazovecigarety.cz. Krom vapingu mě můžete sledovat ještě na Instagramu @jesse_vento, @mauriciopalkik, Youtube kanálu @MauricioTV09 a herohero.co/mauriciopalkik. V Ostravě se můžeme vidět i v mém kadeřnickém salónu The Mauricio. Zde na blogu se vám budu snažit předat srozumitelné informace a podělím se s vámi o zajímavosti ze světa e-cigaret, vapingu a jednorázových cigaret.