Spotřební daň na vaping

Tématem posledních měsíců ve světě vapingu je spotřební daň, která může ovlivnit český trh a také přístup kuřákům na méně škodlivou a levnější alternativu. Jakým způsobem se bude danit, od kdy a proč, to vše Vám rozepíšeme v tomto článku.


E-cigareta a jak na údržbu.

Co to vlastně je ecigareta? Ať už malá-střední a velká. Jak se o ní starat a jak ji podrobně poznat. Pomůžeme Vám objasnit tuto revoluční technologii jménem Vaping.


Nové důkazy o elekronických cigaretách

Ze zprávy britské vládní agentury Public Health England vyplýva, že „vaping" představuje až o 95 procent nižší zdravotní riziko než kouření tabákových cigaret.

Vapeři v tom mají už dávno jasno, dnes však už máme důkazy nezávislých expertů o skutečných rizikách e-cigaret. Britská agentura vydala zprávu, podle které je vapování výrazně méně škodlivé než užívání tradičních cigaret, ale také pomáhá při odvýkání od kouření.


Jaký poměr VG/PG v e-liquidu zvolit a proč

Dnes se zaměříme na poměr VG a PG v e-liquidech, jelikož jejich rozlišný obsah v náplni mění také její vlastnosti. Pokud si chcete vylepšit svůj e-liquid či vyzkoušet něco nového, čtěte pozorně!


5 nejvíc cool upravených modů

Vapování nabízí možnost si své zařízení všelijak upravovat a někteří lidé to berou opravdu vážně. Nejen že si kupují stylové a barevné elektronické cigarety, opravdoví šikulové si je často zkrášlují vlastnoručně. A že je opravdu o co stát! Dnes se s vámi podělíme o několik vážně parádních kousků z celého webu!


Látky, které by neměl váš e-liquid obsahovat

Trh s elektronickými cigaretami je přehlcen škálou nejrůznějších e-liquidů s příchutěmi, nad kterými někdy zůstává rozum stát. Nejen že si člověk může vybrat z rozličných chutí a značek, rozhodující může být také cena. Ale na co byste měli také pamatovat je zejména složení e-liquidu, neboť některé látky mohou z hlediska dlouhodobého užívání spíše škodit, než přinášet radost z alternativy nad kouřením.


Zažijte VaporFair na vlastní kůži

Pokud máte chuť cestovat a zároveň byste chtěli vidět nejnovější vychytávky pro vapování, zvažte návštěvu berlínského či frankfurtského VaporFair ve dnech 21. až 22. října tohoto roku. Nejedná se pouze o jakési „expo“, ale také o příhodnou investiční příležitost.


Mazlíčci a pasivní vapování: Hrozí zvířatům nebezpečí?

Pasivní kouření a jeho nebezpečí je věc omílaná na sto tisíc způsobů. Nelze pochybovat o negativních účincích pasivního kouření kvůli klasickým cigaretám, nicméně ve vydechovaném vaporu z elektronické cigarety nebyly dosud nalezeny prokazatelně škodlivé látky. Proto se vapeři mohou cítit bezpečněji kolem ostatních lidí i dětí. Jak je to ale s domácími mazlíčky?


Proč tolik milujeme příchutě e-liquidů

Spousta vaperů ráda experimentuje s příchutěmi e-liquidů nebo si je rovnou vyrábí samo. Je to zkrátka nedílná součást vapování. Pokud by se vás však někdo zeptal, podle čeho si danou příchuť vybíráte a proč, byli byste schopni odpovědět? Tuto otázku si položili také výzkumníci z Virginia Commonwealth University v USA a přinesli zajímavé odpovědi.


Ve kterých zemích je zakázáno vapovat a proč

Blíží se léto a spousta lidí se chystá na dovolenou. Někdo zvolí poklidné chorvatské pláže, jiný ruch velkoměsta a další exotický ostrov. Mějte však na paměti, že pokud si s sebou chcete vzít i elektronickou cigaretu, je vhodné si nejdříve zjistit, zdali ji vůbec můžete ve vybrané destinaci používat. A abychom vám to usnadnili, nabízíme vám přehled států, ve kterých vapování není tak úplně legální.


Vapování v těhotenství: Ano nebo ne?

V dnešním článku se zaměříme zejména na vaperky, které si možná kladou otázky ohledně bezpečnosti vapování během těhotenství. Přestože toto téma zatím není příliš zkoumáno, profesorka Linda Bauld ze skotské University of Stirling podává nové důkazy o působení elektronických cigaret na dosud nenarozené děti.


Datum spotřeby e-liquidu: Řešit, nebo neřešit?

Všichni jsme zvyklí kontrolovat datum spotřeby – ale přestože je to nepochybně nápomocná informace, vždy se na ni zkrátka obracet nelze. Pokud máte v lednici jogurt, který už toto datum přesáhl o dva dny, ale při otevření vypadá i voní dobře, rozum vám napoví, že by byla chyba ho vyhodit jen tak. To stejné platí se zkaženými potravinami navzdory tomu, že jejich datum spotřeby končí až za týden.

U potravin a podobných výrobků je to snadné. Co však platí v případě náplní do elektronických cigaret?


5 nejpodivnějších e-liquidů, které překvapivě chutnají skvěle

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik příchutí e-liquidů vlastně na celém světě existuje? Od ovocných, sladkých a osvěžujících, přes tabákovou klasiku až po prapodivné kombinace se můžeme dostat i k těm skutečně nečekaným. Přestože by vás jejich název možná odradil, jejich chuť je vysoce hodnocena a jsou rovněž označovány za "zábavné" či "netypické" – zkrátka a dobře ten pravý materiál pro každého vapera, který rád experimentuje. My jsme pro vás vybrali těchto pět nejzvláštnějších e-liquidů, mezi nimiž nechybí "Mateřské mléko" či "Sérum pravdy".


Vývoj bezpečných baterií pro elektronické cigarety

Občas do zpráv proniknou i informace o vybuchujících elektronických cigaretách. A to samozřejmě děsí všechny, nezasvěcené i vapery. Exploze jsou přitom většinou způsobeny nesprávným nabíjením cigarety či použitím nevhodných baterek. Ale proč zůstat jen u cigaret? Vybuchující smartphony nebo notebooky – a přesto z těchto zařízení žádné není tolik kritizováno, jako elektronické cigarety. Budoucnost však možná svítá na lepší zítřky!


Nikotin dokáže zpomalit stárnutí mozku

Látka, která je obsažena jak v běžných cigaretách, tak také v e-liquidech pro cigarety elektronické. Nikotin – pro někoho modla, pro jiného kritizovaná substance. Nová studie však tvrdí, že by nás mohl ochránit před degenerací mozku či obezitou.


Chyby, kterým by se měl vyhnout každý vaper

Nikdo není neomylný, chyby zkrátka děláme všichni. Pokud však nedodržujete některé zásady, může se vám to vymstít. Pro vapování to platí také a proto si dávejte pozor na těchto pět běžných omylů!


Nebezpečné kovy: Máme se bát levných cigalike?

Na povrch se vynořilo varování týkající se zejména starších cigalike, které mohou obsahovat nebezpečné kovy. Ty se objevují právě v e-liquidech těchto zařízení a mohou mít dopady na zdraví vapera. Studie z USA hovoří o nebezpečném kadmiu, chromu, manganu, niklu či olovu.


Vylepšete chuť e-liquidu

Přiznejme si, občas se to stává: koupíte si zbrusu nový e-liquid, nalijete jej do tanku... a jakmile potáhnete, rychle zjistíte, že jeho chuť je téměř bezvýrazná. Je potřeba liquid zvýraznit a vaše chuťové pohárky volají po řešení. Ale co teď s tím? To vám nyní poradíme.


Trable vapera aneb Co jste už nejspíše zažili

Vapování nemusí být jen alternativní možností či náhradou za kouření běžných cigaret. Pro spoustu lidí to může představovat i mnohem více, jako například životní styl či zábavu. Ale ať už milujete svou elektronickou cigaretu sebevíc, jistě jste se s ní už párkrát "spálili". Tedy ne doopravdy. Jen obrazně. Už se vám některá z těchto nepříjemností stala také?


Co stojí za omezováním elektronických cigaret?

Neustálá kritika a omezování: s tím se elektronické cigarety zkrátka potýkají dennodenně. Navíc se šíří mylné informace o tom, co ve skutečnosti obsahují – někteří tvrdí, že elektronické cigarety obsahují nemrznoucí směsi nebo formaldehyd. Doopravdy se v nich však nalézá pouze vegetable glycerol (rostlinný) a propylenglycerol spolu s nikotinem. Jestliže však vapování neohrožuje zdraví, proč se jej někdo neustále snaží omezovat a zakazovat?


Nová prodejna, nové možnosti

Jistě mnozí z vás zaregistrovali náš facebookový update o zcela nové, větší a lepší prodejně ecigarko.cz. Ale pokud jste ještě neměli možnost k nám zavítat a prohlédnout si výsledek na vlastní oči, nezoufejte – nyní vám přinášíme bližší pohled na nové prostory. A nejen ty. Blíží se totiž i všelijaké novinky, které se budou snažit zpříjemnit váš nákup a čas strávený v prodejně.


Co jste možná nevěděli o nikotinu

Výhodou vapování je bezesporu také možnost zvolit si množství nikotinu, který inhalujete. Ať už dáváte přednost nulovému množství či pořádné dávce, tuto látku nemusíte potkat jen v cigaretách a e-liquidech. Ale nebojte, nepůjde o žádnou vědeckou rozpravu – ale nikdy není na škodu zjisti pár zajímavostí, ne?


Etiketa vaperů

Elektronické cigarety jsou předmětem mnoha sporů. Spousta lidí vapování odsuzuje a přirovnává ho k běžnému kouření, také se jim nelíbí další věci, které někteří vapeři dělají. Britský server ecigerette.direct se proto zeptal samotných vaperů: přesně 1100 lidí ochotných odpovědět několik otázek. My vám nyní přinášíme výsledky vytvořené na základě slov dotázaných vaperů.


Drip tip: jeho tvar může ovlivnit chuť e-liquidu

Náustek, neboli drip tip, je samozřejmou součástí každé elektronické cigarety. A je to také věc stylu: barevné vychytávky či drip tipy uzpůsobené pro ty z vaperů, kteří rádí zkoušejí triky. Existuje jich nepřeberné množství a to tak, aby vyhovovalo nejrůznějším uživatelům. Aby toho nebylo málo, tvar drip tipu také ovlivní chuť e-liquidu. Tak jaký zvolit?


Jak to mají vapeři s nákupy

Dnes něco pro pobavení. Nebudeme se věnovat ani poučkám, ani varováním před nekvalitními produkty: tentokrát věci trochu odlehčíme. A to právě s tímto komiksem. Jak jste na tom vy? Také se vždy těšíte, až si po výplatě dopřejete nějakou novinku pro svou elektronickou cigaretu?


Jak jsou populární elektronciké cigarety ve světě: pokračování

Už kdysi jsme vám nabídli pohled na známé tváře showbyznysu, které si vapování oblíbily natolik, že spokojeně bafají ze svých elektronických cigaret i na ulici. Nechyběl mezi nimi ani Leonardo DiCaprio, Tom Hardy či Johnny Depp. Nyní vám opět rozšíříme obzory: kdo z dalších slavných si užívá skvělé chutě e-liquidů?


Jste hračička nebo milovník e-liquidů? Jaký typ vapera jste?

Určitě už jste někdy přemýšleli nad tím, že občas zkrátka někteří vapeři vykazují podobné chování, ačkoli ne každý úplně stejné. Někteří jsou nenápadní, jiní dýmí po celé místnosti a další každý měsíc obměňují svoje hračičky. A jak jste na tom vy, poznáte se v některém z těchto modelů?


Throat hit: jaké množství nikotinu zvolit?

Váš věrný společník v podobě elektronické cigarety umožňuje navolit si množství nikotinu v e-liquidu, který je vám milý – to už však dávno víte. Možná si ale říkáte, že by to chtělo zkusit trochu jinou dávku, ať už silnější či slabší. Pokud si však nejste úplně jistí tím, co čekat, nezoufejte – připravíme vás na to!


Jak na to: Správná údržba elektronické cigarety

Aby každý vaperův oblíbenec fungoval jak má, je třeba o něj řádně pečovat. Při správném zacházení vám elektronická cigareta bude šlapat jako nová po dlouhou dobu – pokud budete dodržovat těchto pár tipů. Jsou snadné, rychlé a efektivní.


Dry hit: Jak této nepříjemnosti předejít?

Pojmem "dry hit" se rozumí pocit spálené pachutě v ústech a štiplavého pocitu v krku, to vše doprovázeno zápachem spáleniny. Je to jako byste spíš dostali pěstí do krku než dosáhli příjemné blaženosti, která by měla nastat při vychutnávání si vašeho oblíbeného e-liquidu. Jak se vyvarovat této nepříjemnosti?


Historie elektronické cigarety: První patent existoval už v roce 1927

Elektronické cigarety už se dostaly do povědomí většiny lidí. Pomáhají lidem s odvykáním, nabízejí širokou škálu upravitelnosti a jejich náplně chutnají báječně. Jak dlouhou cestu však musely skutečně urazit od prvních patentů až k dnešnímu vaperskému zázraku?


Skrytá hrozba jménem diacetyl

Už mnohokrát jsme varovali před nákupem nekvalitních produktů od neprověřených prodejců. Přestože je vapování pro lidské zdraví i životní prostředí zcela neškodné, při neopatrném výběrů e-liquidů se můžete pořádně spálit. Jednou z těchto tichých hrozeb je také diacetyl.


Bližší pohled na e-liquidy: Používáte ten nejvhodnější?

Na trhu s elektronickými cigaretami můžete najít širokou škálů výrobků s různými příchutěmi, cenami a také kvalitou. Přestože elektronické kouření šetří vaši peněženku, není radno vybírat si ty nejlevnější produkty. Tentokrát se podíváme na bližší charakteristiku e-liquidů, obsah nikotinu a na to, jak s nimi správně zacházet – ať už jste začátečník nebo ostřílený vaper.


Perlička: Vapování je bezpečnější než buráky

Roční statistiky vykazují zajímavé výsledky, alespoň co se týče úmrtnosti. Ve spojitosti s kouřením a elektronickými cigaretami se neustále mluví o zdravotním riziku, nejrůznějších mýtech a také životním prostředí. Někteří lidé stále odmítají přiznat fakt, že elektronické cigarety jsou zkrátka obrovským úspěchem – šetří vaše zdraví i peněženku, zbavíte se nepříjemného zápachu běžných cigaret a nemusíte odhazovat nedopalky. Díky této statistice se můžete přesvědčit o tom, že takové ořechy jsou mnohem nebezpečnější než elektronické kouření.


Jste vaper jaksepatří? Zjistěte to nyní!

Vapování není jen o zbavení se klasických cigaret – je to také životní styl! Těchto osm tipů vám může pomoci lépe se starat o svou elektronickou cigaretu a zjistit jaký je ten správný přístup.


Symptom Vaperova jazýčku: Jak se ho účinně zbavit?

"Vaper's tongue," neboli vaperův jazýček, je nový termín, který popisuje pocit, kdy přestáváte výrazně cítit chuť svého e-liquidu. Pokud jste se s tímto už setkali, nemusíte zoufat – máme zde pro vás pár tipů. Přijďte svému oblíbenému e-liquidu znovu na chuť!


Časová osa vapera aneb Výhody elektronické cigarety

Elektronické cigarety jsou jednoduše skvělé v mnoha ohledech. Můžete dýmit co hrdlo ráčí, míchat si své vlastní příchutě, a ještě ke všemu jsou mnohem zdravější, než cigarety běžné. Připravili jsme pro vás časovou osu – ta začíná v momentě, kdy "típnete poslední vajgl" a začnete používat pouze elektronickou cigaretu.


Deset nejčastějších otázek a mýtů ohledně elektronických cigaret a kouření jako takového

Pokud zvažujete, že si pořídíte vlastní elektronickou cigaretu, jistě máte otázky. Pomůže mi to upustit od klasických cigaret? Je to bezpečnější? Zdravější? Na internetu i mezi lidmi koluje nezměrné množství mýtů a omylů obklopujících elektronické cigarety a jejich užívání. Proto vám nyní přinášíme článek přeložený z rozhovoru s britským výkonným ředitelem NCSCT, doktorem Andym McEwenem. Společnost NCSCT se zabývá snahou nabízet alternativy běžného kouření a klasické cigarety tak co nejvíce omezit. Jednou z těchto alternativ jsou právě elektronické cigarety.


Regulace elektronických cigaret je nesmysl!

Ve srovnání s klasickými cigaretami jsou elektronické cigarety absolutně zdravotně nezávadné a přehnaná regulace je zbytečná. Shodli se na tom odborníci na dnešním semináři s názvem "Regulace elektronických cigaret: riziko nebo příležitost?" konaném na půdě Poslanecké sněmovny PČR. Akce pod záštitou poslance Výboru pro zdravotnictví Igora Nykla se zaměřila na odborné zhodnocení problematiky elektronického kouření a na to, zda je jeho regulace v chystaném protikuřáckém zákoně odpovídající. Po skončení semináře byla Petičnímu výboru Poslanecké sněmovny předána i petice protestující proti zákazu užívání elektronických cigaret v restauracích.


E-cigarety škodí méně než hořčice? Odborníci se přeli

Elektronická cigareta přišla na trh jako „zdravější“ alternativa tabákového kuřiva, mnozí ji dokonce doporučují jako léčbu závislosti na kouření. Přesto ale připravovaný protikuřácký zákon staví elektronické cigarety na roveň běžných a zakazuje jejich kouření například v restauracích.


Mýty a Fakta

Vítejte v našem novém e-shopu specializovaným na elektronické cigarety.

U nás najdete:  

Kvalitní výrobky od prověřených výrobců.

Servis všech těchto výrobků.

Poradenství v jak pro začátečníky tak pro pokročilé.

Naše zkušenosti na trhu od roku 2011.